Comeback ke shlédnutí

Není až zase tolik seriálů, na něž s nedočkavostí čekáme i při jejich repríze. Jednou takovou světlou výjimkou je naštěstí sitkom Comeback, který dokáže zaručeně pobavit svým originálním humorem. Autoři Comebacku se s ničím nemažou a své scénky dotahují až so extrémů, což dává seriálu punc neotřelosti. Tomi Paci býval slavnou popovou hvězdou, avšak dny jeho největší slávy dávno pominuly. A tak se mu jeden nemůže divit, že přivítá každou příležitost, kdy si tyto slavné chvíle může připomenout. S nadšením tedy očekává vydání encyklopedie popu, v níž má své zasloužené místo i on. Jenže radost netrvá příliš dlouho. Jak se totiž ukazuje, v redakci došlo k nějakému nedorozumění a on je podle všeho mrtvý. A to ještě tak potupným způsobem.

Přečíst si o sobě, že se utopil v Balatonu, Tomáše nijak netěší. S tím se musí urychleně něco udělat. Telefonáty do nakladatelství ale nemají žádný účinek. Na to je až příliš malý pán, aby kvůli němu stahovali vydání encyklopedie s trhu, natož ji nechávali přetisknout. Tomáš si holt bude muset zvyknout na svůj nový status mrtvého muže. I když ono to na druhou stranu má i své výhody. Po mnoha letech se opět v rádiu hrají jeho písničky a mnohonásobně vzrostl i zájem o nákup v jeho obchodě. Cédéčka jdou přímo na dračku a to ani nemluvě o relikviích z jeho života. Fanynky se mohou přímo utlouct, aby získali jeho starou obnošenou džísku. Smrt má zkrátka i své pozitivní stránky.

Ale jen na chvilku. Tomášovi velice záhy začíná být doma dlouhá chvíle. Nudí se a nijak ho netěší, jakým způsobem přebral veškeré rozhodování na sebe Ozzák. Pro Tomáše je to dost těžké, když všichni kolem vydělávají na jeho neštěstí na Balatonu, jen on se cítí tak osaměle. Být mrtví muž mělo chvíli svůj půvab, avšak všeho moc škodí. Nyní by neškodilo zase vstát z mrtvých a ujmout role hlavy rodiny. S tím však bude spojena spousta nepříjemností, včetně plánovaného linčování podvedených fanoušků. Comeback ke shlédnutí je prostě a jednoduše originál v každém díle, což je náramně dobře.