Cesty domů online

Od seriálu Cesty domů si na Primě slibovali hodně, měl po dlouhé době přinést na jejich obrazovky úspěšný seriál vysílaný v tzv. Primetimu. Scénáristé tak dostali nelehký úkol najít téma, jímž by zaujali diváky a přitáhli je k seriálu. Při psaní hlavních postav tak vsadili na staletí osvědčený recept. Do nemocničních chodeb maloměsta zasadili dvě znesvářené rodiny. Bernáti a Kosící neznají nic jiného, než zlobu. A přitom tomu tak nebylo vždy. Petr s Rudolfem kamarádili a dokonce i díky Rudolfově svatbě s Petrovou sestrou se stali rodinou. Avšak pak přišlo ono nešťastné rozhodnutí emigrovat. Přechod přes čáru nešel ani zdaleka podle plánu a na konci zůstala v kaluži krve Petrova sestra mrtvá. On sám byl exemplárně potrestán, což si v konečném důsledku nese dodnes. Od tohoto okamžiku nemůže Rudolfovi přijít na jméno, jelikož nepochybuje, že vše byla jeh vina.

Nic však není zcela černobílé. Svůj podíl viny si nese každý, ten největší však člověk, co stisk spoušť. A nyní nejspíše nadešel čas, aby se dopátrali této pravdy. Společné převzetí ordinace po Rudolfově matce odhaluje nejedno tajemství. Zina nikdy neztratila víru, že tito dva udobří a najdou společnou řeč. A to by se mohlo pomalu stát realitou. Mají k tomu hned dva důvody. Zina jim zanechala indicie, kdo byl oním třetím mužem na státní hranici. Petr s Rudolfem tak budou muset chtě nechtě začít spolupracovat, aby dostáli své pomsty. Tedy pokud o ni po tolika letech ještě budou stát. Přeci jen druhé pouto, co je začíná spojovat je mnohem mocnější.

S cejchem vzájemné nevraživosti se totiž musí vypořádávat i jejich děti. A ty se k tomu staví po svém. I přes popichování a naschvály si k sobě Šimon s Vendy nacházejí cestu. Rodiče s touto láskou nemusí souhlasit, ale pokud nechtějí ztratit své blízké, musí se ji naučit respektovat. A když dokáží tohle, nejspíše zvládnou i najít kořeny dávného přátelství. Cesty domů online vypráví zdlouhavou a nesnadnou pouť od nenávisti k přátelství dvou rivalů z lékařského prostředí.